Nilisikia Bibi Akimwambia“Ouch,Hiyo Yako Imejikunja Kama Banana,Hii Ndio Tamu”,Nilisikia Ardhi Ipasuke Nizame


Kama kuna siku ningeuwa mtu,ingekuwa last month, I have never felt that in my entire life.Mimi siwezikosa gym and wanawake hunifuata kila mahali,hata kwa bar.Lakini sikuamini bibi angenifanyia chenye alifanya.

Nilikuwa nimeenda matanga,mimi huwa kazi yangu ilikuwa kukaribisha wageni na pia kushika pesa ya mchango.Kazi ilikuwa mingi na hata bibi alikuwa amejua.Jioni nikamwambia wacha niende nitakuja kesho.

Hiyo usiku I went to the tent and received visitors until 10 pm.As I was doing so,I saw my neighbor passing by and called him.It’s during the conversation that he told me kuna dawa ya kuchangamsha akili.I had hangovers and I seriously wanted pombe kidogo.John aliingiza mkono kwa mfuko na kutoa pakiti ya sigara akawekelea juu ya meza.He then dipped his 5 fingers into his pocket and removed a drink—I was happy.

We started taking the John Walker as we talked about marehemu and the way we used to spend time at Sabina Joy during our youthful days.My friend even caused laughter when he said,”bibi yangu angejua nilienda Sabina Joy” hangenikubali.Mimi nilimuhesabia wasichana nimelala nao hadi hakuamini.

After a while I felt like the drink was seriously eating me. Normally, when I am high, I prefer resting. I told my friend,”wacha mimi nikalale”

I staggered all the way to my house. Luckily the door was open.Niliingia nikajitupa kwa sofa.
Few minutes passed,I don’t know how it happened my wife didn’t hear me coming.Nilisikia kwa bedroom akimwambia, “Ouch,Hiyo Yako Imejikunja Kama Banana,Hii Ndio Tamu”,nikadhani anakula ndizi only to hear a man shout,”wacha,wacha nimalize,ndio hiyo”.Nilidhani ni pombe nilikunywa ikaniletea mazingaombe lakini niliposikia sauti ya mwisho ikabidi niamke nikimbie bedroom.

Mama yaaangu,Kuangaliz nikapata my neighbor is harvesting my wife.When they saw me,my wife shouted,”wewe na ulevi wako hii kazi hauwezi,Kutoka leo hautaniona”.

That night I was left alone in the house. My wife even disappeared with my two children.
For close to a month I was alone in the house thinking on how to make her return.Kusema ukweli my thing haisimami na ndio maana bibi aliamua kupakulia jirani.For three weeks I was in deep pain,I cried almost daily wanting to know what I would do to return my wife. I knew I was zero in bed ,which forced my wife to go.

Tukiwa kwa nyumba inajengwa kwa plot yetu kuna mwanaume alianza kuongea vile pia bibi karibu amtoroke.He said alikuwa ameishiwa na nguvu kabisa sababu ya pombe na diabetes.He explained how he went to Dr Mugwenu,someone I didn’t know by that time,and he got help.I listened keenly as they talked.

In the evening I made sure I met that man and he explained to me what had happened.At the end of the conversation he gave me Mugwenu’s contacts and assured me I will get help.These were the contacts:

Phone number:  +254740637248

Email address: mugwenudoctors@gmail.com


I called the number indicated there and Mugwenu picked it.We arranged for a meeting.
After 4 days I met him in his work place.I was given some concoction which I was told to take for some time.Mugwenu also assured me that my wife will return home even if I don’t go to pick her.

To my surprise,two days after I visited Mugwenu,my wife came,though embarrassed and up to now I am as perfect as an adolescent. I thank Mugwenu for the magic he did.

CALL - +254740637248 


PHYSICAL LOCATION - MAJENGO, VIHIGA COUNTY

WORKING HOURS - MONDAY - FRIDAY 9AM - 6PM

Leave a Comment

Loading...
Loading...

CONTACT US

Name

Email *

Message *

“I Have Disappointed My Wife In Bed And It Has Almost Ruined My Life!”

For most, if not all men, making their special women happy is usually top priority – they live for it In Africa, married couples are c...

2012 The Kenyan DAILY POST. All Rights Reserved. - Designed by Denno